Basketbol Kamp Organizasyonları

Bütün dünyada en çok sevilen sporlardan biriside şüphesiz Basketboldur. Türkiye’de futboldan sonra en çok basketbol karşılaşmaları izlenir. Basketbol, 19. yüzyılın sonunda ABD'de oynanmaya başladı. Daha sonra Kanada, Fransa, İngiltere ve dünyanın diğer ülkelerine yayıldı. 1936'da Olimpiyat Oyunları arasındaki yerini aldı.

Basketbolu 1891'de Massachusetts' de bir beden eğitimi öğretmeni olan James A. Naismith geliştirdi. Amerikan futbolunu çok sert bulan Naismith bir salonun karşılıklı iki duvarına sepet asarak yeni bir oyun oynatmaya başladı. Ama oyunda Amerikan futbolu topu kullanılıyordu. Başlangıçta dokuzar kişilik iki takımla oynanan Basketbol kısa sürede ilgi gördü ve hızla dünyanın diğer ülkelerine de yayıldı. Basketbol anavatanı Amerika'dan başlayıp yıllar boyu büyüyerek dünyaya yayıldı ve en çok sevilen spor dalları arasında kendine yer edindi. Bu spor kısa sürede ülkemizde de yayıldı ve önemli bir spor dalı haline geldi.

Basketbol Organizasyonları konusunda ve Antalya kampları hakkında daha detaylı bilgi ve tesisler için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Basketbol Kampları Basketbol Kampları
Basketbol Kampları Belek Basketbol Kampları Belek
Basketbol Organizasyonları Basketbol Organizasyonları
Antalya Basketbol Kampları Antalya Basketbol Kampları